Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Zamówienia budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujZamówienia budowlane


WSZYSTKIE DROGI PROWADZĄ DO… EURO 2012
dodano: 2011-10-28 08:56:51

 

Gdy zapadła decyzja o przyznaniu Polsce i Ukrainie organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej w 2012 roku, posypały się też inne dobre wiadomości - w Polsce do tego czasu miało powstać ponad 960 km nowych autostrad i 2200 km dróg ekspresowych, obiecano także remont wielu dworców i lotnisk. Dziś wiemy jednak, że plan nie zostanie zrealizowany w 100%. Czy to znaczy, że kibice nie dojadą do stadionów na czas?

 

Organizatorzy przestali obiecywać, że wszystko na pewno się uda i zaczęli opracowywać realny plan transportu kibiców do Miast Gospodarzy i do stadionów. Właśnie w tym celu w dniach 18-21 października spotkali się na „zebraniu roboczym” przedstawiciele Miast Gospodarzy, UEFA, Spółki PL.2012 oraz Euro 2012 Polska. Rozpoczęli oni prace nad planem transportowym, jednak jego precyzyjne określenie będzie możliwe dopiero po 2. grudnia. Wtedy bowiem odbędzie się losowanie grup turniejowych w Kijowie. Wtedy też okażę się gdzie i kiedy zagrają drużyny, które zakwalifikowały się do Mistrzostw. Te informacje pozwolą ustalić z których stron odbywał się będzie ruch kibiców do poszczególnych miastach.

 

Dzięki doświadczeniom zdobytym w Gdańsku, przy organizacji meczu Polska – Niemcy, wiadomo już, że transport publiczny może być dla kibiców dużo lepszym rozwiązaniem niż transport prywatny. Bilet na transport publiczny jest więc częścią oferty, którą zawiera w sobie Polish Pass czyli swoisty zestaw usług dla zagranicznych gości, przybywających do naszego kraju na Euro 2012. Polish Pass daje możliwość zarezerwowania noclegu, opłacenia korzystania z komunikacji kolejowej lub lotniczej w całej Polsce oraz ubezpieczenia się na czas pobytu.

 

Organizatorzy, starając się określić plan transportowy jak najbardziej precyzyjniej, biorą pod uwagę czynniki takie jak:
• liczebność kibiców i turystów poszczególnych narodowości,
• ustalenie kierunków, z których będą się przemieszczali,
• określenie punktów natężenia ruchu,
• wybór środków transportu dla kibiców,
• ustalenie odpowiedniego oznakowania dla polskich i zagranicznych gości.

 

Dokładna analiza pozwoli na zaplanowanie systemów komunikacji miejskiej i dostosowanie ich do ogromnego natężenia ruchu oraz wytyczenie najbardziej optymalnych dróg dojazdowych do miasta i dróg w samym mieście. Ponieważ nie wszystkie drogi zostaną ukończone zgodnie z planem, zespół tworzący plan ma nie lada problem do rozwiązania. Mamy jednak nadzieję, że logistyczne umiejętności Organizatorów nie zawiodą i wszystkie dostępne drogi będą szybko i bezpiecznie prowadziły na Euro 2012.
 


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj