Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Zamówienia budowlane

Powrót do listy aktualnościDrukujZamówienia budowlane


WROCŁAWSKI STADION ZGŁOSZONY DO ODBIORU
dodano: 2011-08-10 15:59:57

 

Choć jeszcze wiele zostało do ukończenia, wrocławski stadion został zgłoszony do odbioru Powiatowemu Inspektoratowi Nadzoru Budowlanego i Straży Pożarnej. Został ustalony harmonogram odbioru, a pierwsza inspekcja odbyła się 8 sierpnia. Jak to możliwe?

 

Prace na stadionie wciąż trwają, a imprezy związane z obiektem są zaplanowane na wrzesień. Mają się tutaj odbyć zawody amerykańskich półciężarówek Monster Jam, pojedynek bokserski Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką, a także wydarzenie muzyczne - koncert George'a Michaela. Do tego czasu niecały stadion będzie gotowy i też niecały obiekt otrzyma pozwolenie na użytkowanie.

 

Do odbioru została zgłoszona część, która jest konieczna do organizacji imprez masowych. Powinna ona otrzymać pozwolenie na użytkowanie do 3 września. Do tej daty planowane jest ukończenie trybun, części parkingu, ciągów komunikacyjnych razem z wejściami, płyty stadionu, zaplecza sanitarnego oraz strefy dla zawodników i VIP.

 

W celu zachowania terminu została zatrudniona większa kadra wykonawcza. Liczba pracowników zwiększyła się z 1,3 do 1,6 tysiąca. Samych elektryków przybyło aż 300.

 

Kontrola będzie przebiegała równolegle z pracami budowlanymi. Najpierw zostanie sprawdzona konstrukcja obiektu, a później sukcesywnie będą sprawdzane kolejno kończone elementy obiektu. Tak będzie przykładowo z systemem bezpieczeństwa.
Proces kontroli będzie przeprowadzany pod kątem bezpieczeństwa obiektu, jego wykonania, a także będzie sprawdzana dokumentacja techniczna w zakresie zgodności ze stanem rzeczywistym.

 

Po zakończeniu odbioru przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego i Straż Pożarną do końca października powinna być ukończona część biurowa, pozostały fragment parkingu oraz poziom „0” z zapleczem technicznym.
 


Pliki do pobrania


   [76.75 KB]

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj