Jesteś w sekcji:   Strona główna  > 

Aktualności

 >  Newsy rynkowe

Powrót do listy aktualnościDrukujNewsy rynkowe


Konkurs KICkoff
dodano: 2015-10-02 12:17:10

    Zmień świat energii! Rusza konkurs KICkoff.
Rusza konkurs KICkoff dedykowany twórcom projektów skupiających się na energii zrównoważonej. Uczestnicy powalczą o udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®. Zapisy przyjmowane są do 31 października.
Rusza KICkoff. Tu liczy się innowacja i zrównoważona energia

 

   Droga, jaką muszą przejść przedsiębiorcy, żeby zdobyć kapitał i wystartować z projektem wcale nie musi być długa i kręta. Bo też nie wszystkie drzwi funduszy inwestycyjnych, akceleratorów i aniołów biznesu są szczelnie zamknięte na klucz. Z pewnością drzwi KIC InnoEnergy, europejskiej instytucji wspierającej innowacje i edukacje z zakresu energii, pozostają szeroko otwarte.

 

   Europejska instytucja zajmująca się promowaniem przedsiębiorczości organizuje konkurs KICkoff, którego celem jest wyłonienie obiecujących projektów z Europy Środkowej i Wschodniej, które zajmują się energią zrównoważoną. Zwycięzca wydarzenia weźmie udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, który pomoże początkującemu przedsiębiorcy rozwinąć pomysł w rentowny biznes. Ponadto otrzyma wsparcie finansowe. 

 

 Zgłoś się do 31 października i zgarnij nagrodę główną
Jeśli więc jesteś studentem, naukowcem, startupowcem czy nieco bardziej doświadczonym biznesmanem, który rozwija projekt z zakresu zrównoważonej energii, zgłoś się do 31 października za pomocą tego formularza kontaktowego i zawalcz o nagrodę główną. Organizatorzy konkursu wezmą wówczas pod lupę wszystkie nadesłane projekty i ocenią ich potencjał pod kątem biznesowym i innowacyjności.

 

   Najbardziej obiecujące startupy zakwalifikują się do drugiego etapu, a ich twórcy zostaną zaproszeni do jednego z czterech miast: Gdańska, Warszawy albo Krakowa. Następnie półfinaliści wezmą udział w specjalnych warsztatach, a spośród nich jury wybierze ścisłych finalistów. Konkurs zostanie rozstrzygnięty na gali finałowej, która odbędzie się w Krakowie. Ostatnim zadaniem trójki wcześniej wyłonionych pomysłodawców projektów, będzie zaprezentowanie przed organizatorami, umiejętności nabytych podczas warsztatów.

 

Na podium nie ma przegranych
   Wszyscy finaliści mają szansę na udział w programie akceleracyjnym KIC InnoEnergy Highway®, gdzie do wzięcia jest nawet 150 tysięcy euro na rozwój projektu. Ponadto nagroda główna w konkursie to - 10 tysięcy euro w gotówce. Srebrnemu medaliście przypadnie nagroda w wysokości 5 tysięcy euro, natomiast osoba, która zajmie trzecie miejsce zgarnie 3 tysiące euro. Jest więc o co walczyć. Podejmiesz rękawicę?


Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj