Słowa kluczowe: dom, izolacja, łazienka, płytki ceramiczne, pralnia, projekt, suszarnia,

DrukujWykonanie izolacji


HYDROIZOLACJA ŁAZIENKI

Łazienki, ubikacje, pralnie, suszarnie czy myjnie są pomieszczeniami szczególnie narażonymi na wilgoć. Wymagają więc specjalnej izolacji, do użycia której trzeba zastosować trwałe i wytrzymałe materiały.


SKĄD PRZECIEKI?

Standardowo ściany i podłogi w łazienkach pokrywa się okładzinami ceramicznymi. Metoda ta polega na ułożeniu na betonie dwóch warstw papy na lepiku, wykonaniu wylewki i wykonaniu okładziny ceramicznej. Nie daje jednak skutecznej ochrony. Przecieki pojawiają się zwłaszcza w krytycznych miejscach, takich jak: kratki wpustowe, przejścia rur kanalizacyjnych czy dylatacje. To tam właśnie pojawiają się zacieki, odspajają się płytki. Są to również idealne miejsca do rozwoju grzybów i pleśni.

 

HYDROIZOLACJA

Dlatego najlepiej ułożyć dodatkową warstwę hydroizolacji jeszcze przed położeniem okładzin ceramicznych. Nie będzie to wymagało od nas podniesienia podłogi, a zapewni szczelną ochronę przed wodą. Masy hydroizolacyjne mogą być wykonane z wodnych dyspersji tworzyw sztucznych (polimerów), cementu, kruszyw mineralnych z dodatkami itd. Materiał ma zapewnić elastyczność zaprawy po związaniu. Nadaje się do nałożenia na wilgotne podłoże. Płytki ceramiczne możemy wtedy kłaść bezpośrednio na zaprawę. Hydroizolacja wiąże przez odparowanie wody lub hydratację cementu (w zależności jakiego materiału użyjemy).

 

INNE SPOSOBY

Do wykonania szczelnej izolacji w łazience można jeszcze użyć taśm i kształtek uszczelniających czy elastycznych mas do wypełniania dylatacji. Pozwoli nam to kompleksowo wykonać hydroizolacje i dokładnie zabezpieczyć naszą łazienkę przed wodą i wilgocią.
 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj