Słowa kluczowe: dom, łazienka, płytki ceramiczne, projekt,

DrukujŁazienka


ARANŻACJA ŁAZIENKI - PŁYTKI ŁAZIENKOWE

Dekoratorzy wnętrz prześcigają się w tworzeniu nowych rodzajów wzorów i motywów płytek ceramicznych do naszych łazienek. Czerpią przy tym inspirację z przyrody, sztuki czy orientu. Sprawia to, że obecnie możemy spokojnie dobrać odpowiedni wzór d naszych potrzeb i wykreować swój własny niepowtarzalny styl.

 

Już wymiary płytki sprawiają, że inaczej możemy patrzeć na łazienkę. Obecnie w modzie jest tworzenie coraz większych (nawet metrowych) wymiarów płytek. Wielkowymiarowa glazura optycznie powiększa łazienkę, tworząc iluzje przestrzenne. Ułożenie płytek też robi różnicę. Dekory położone w linii pionowej optycznie podwyższają przestrzeń, a w poziomie wydłużają. Z kolei te układane w pionie wydzielają poszczególne strefy łazienkowej przestrzeni.

 

Szeroka paleta formatów płytek (matowe, lśniące, gładkie, strukturalne, kolorowe, kontrastowe, itd.) oraz kolorów, stwarza nieograniczone możliwości designerskie, ograniczone tylko i wyłącznie naszą wyobraźnią. Wygląd łazienki w głównej mierze determinuje jej wielkość, ale nawet w małym pomieszczeniu można zrobić ekskluzywną kompozycję wnętrza.

 

Oczywiście największy efekt dają odpowiednio dobrane detale. Kontrast kolorów, mozaika na ścianie, ręcznie malowane obrazy ceramiczne to wszystko sprawia, że łazienka staje się miejscem magicznym. Podamy teraz kilka propozycji styli w jakich możemy urządzić naszą łazienkę. Pamiętajmy, że jeśli zdecydujemy się na dany styl aranżacyjny, musimy konsekwentnie zbierać elementy z nim związane, inaczej nie osiągniemy zamierzonego efektu.

 

Styl minimalistyczny łączy w sobie to co modne z tym co funkcjonalne. W tak urządzonej łazience nie ma mowy aby cos było niezaplanowane. Minimalizm wyklucza całkowicie jakiekolwiek ozdoby. Jest to wręcz znak rozpoznawczy stylu, podobnie jak geometryczne podziały łazienki i zachowanie symetrii w aranżacji.

 

Styl Pop-Art, w przeciwieństwie do surowego minimalizmu, ma za zadanie podkreślić oryginalne poczucie humoru gospodarza. Charakteryzuje się jaskrawymi kolorami, wzorami graficznymi na ścianach, często opiera się o kicz. Odtwarza stylistykę lat 60-tych. Nie musimy dokładnie stosować się do zasad Pop-Artu. Ten styl tego nawet od nas nie wymaga. Chodzi o pokazanie swojej indywidualności, poczucia humoru i wielkiej fantazji.


Styl Glamour jest ekstrawagancki i charakteryzuje się przepychem. Można wręcz powiedzieć, że łazienka tak urządzona jest aż nad wyraz udekorowana. Chodzi tutaj jednak o taki dobór elementów aby nie przekroczyć granicy dobrego smaku. Wszystkie formy kontrastu, w stylu Glamour są mile widziane. Odpowiednio zestawione płytki jasne i ciemne, czy błyszczące i matowe nadadzą naszej łazience szyku i elegancji.

 

Styl Romantyczny w łazience możemy stworzyć przez odpowiedni dobór płytek ceramicznych i dodatków. Płytki powinny być utrzymane w ciepłych kolorach, z motywami kwiatów, które są charakterystyczne dla romantyzmu. Motywy kwiatowe powinny się znajdować praktycznie na każdej powierzchni, zarówno na drewnianej, jak i na szklanej czy plastikowej. Jako element dodatkowy powinniśmy dołożyć fotel z poduszkami lub eleganckie krzesło (tylko w większych łazienkach), które zamienią nasze pomieszczenie w pokój kąpielowy.
 

Komentarze (0)

Brak komentarzy.

zamknij

Logowanie

Jeżeli nie masz jeszcze konta, zarejestruj się.

   

Loguj mnie automatycznie przy każdych odwiedzinach serwisu
zaloguj